Τόπος : Χαλανδρι

Σουάρες ο τρομερός (vid) Empty
20111112
PostΣουάρες ο τρομερός (vid)

«Ο μόνος τρόπος να μη σκοράρει, είναι να μην παίξει», είχε πει προ ημερών στον Τύπο της πατρίδας του ο Πάμπλο Κοντρέρας για τον Λουίς Σουάρες. Μάλλον κάτι ήξερε…

Ο φορ της Λίβερπουλ φρόντισε να τον... δικαιώσει πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ και οδηγώντας την Ουρουγουάη σε θρίαμβο με 4-0 επί της Χιλής στο «Σεντενάριο» του Μοντεβίδεο για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Λατινικής Αμερικής.

Ο Σουάρες σκόραρε στο 42’, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, στο 68’ και στο 74’ για τους γηπεδούχους, που έφτασαν τους επτά βαθμούς σε τρία ματς και είναι πρωτοπόροι.