Liverpool Greece Supporters
Register & Login, For more opportunitiesas LIVE STREAMING, chat and be able to posting on the forum!
Liverpool Greece Supporters
Register & Login, For more opportunitiesas LIVE STREAMING, chat and be able to posting on the forum!
Liverpool Greece Supporters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


For Every Liverpool Suporter In Greece & Europe!
 
HomeLatest News - LiverpoolGreek.comLatest imagesRegisterLog in
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ
Κοντά στην απόκτηση του Ουρουγουανού Gaston Ramirez έιναι η Liverpool συμφώνα με δημοσιέυματα!

 

 NewsNow. Ta nea genikos.

Go down 
+15
dimitris614
KingKennyDalglish
Mike
LFC FOR EVER
giannis_ynwa
kspsim
achilleas10
Suarez-Carroll
Loco Margas
el_pistolero
Tasos_Liverpool
EKate
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Romilos*lupus*Fronimides
harrykewell
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AuthorMessage
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/4/2011, 03:33

Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω τους τουρκους τους μισω γιατι ΚΑΙ αυτοι συνεβαλαν στο γινουμε ετσι οπως ειμαστε.Συμφωνω πως δεν ειμαστε ελληνες.Η μιση ελλαδα ειναι αλλοδαποι.Ελληνες ηταν πριν το 1200.Μετα.....
Αν και νομιζω πως ξεφυυγαμε απο το θεμα του φορουμ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
Loco Margas
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Loco Margas


Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-04
Ηλικία : 33
Τόπος : Βριλήσσια

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/4/2011, 04:02

Suarez-Carroll wrote:
Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω τους τουρκους τους μισω γιατι ΚΑΙ αυτοι συνεβαλαν στο γινουμε ετσι οπως ειμαστε.Συμφωνω πως δεν ειμαστε ελληνες.Η μιση ελλαδα ειναι αλλοδαποι.Ελληνες ηταν πριν το 1200.Μετα.....
Αν και νομιζω πως ξεφυυγαμε απο το θεμα του φορουμ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ! Οι απόψεις καθενός είναι ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστές, ωστόσο το site είναι LIVERPOOLΙΑΝΙΚΟ και θα ήταν καλό να παραμείνουμε στα "κόκκινα" επίπεδα θεματολογίας...
Back to top Go down
klarino
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
klarino


Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-08
Τόπος : 40 Churchies Θεσσαλονίκη

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/4/2011, 04:11

Για να επιστρέψουμε στο θέμα λοιπόν παιδιά να πώ πως η υπερ-ανάλυση δε βοηθά σε κάτι. Ο,τι και να κάνει η Τότεναμ, αν εμείς δεν κερδίσουμε τα παιχνίδια μας, σενάρια δεν υπάρχουν. Για μένα προέχει η ομάδα να ανακτήσει την αυτοπεποίθησή της και όλα να μπουν σε μια σειρά για να τελειώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο αυτή η σεζόν. Συνεπώς, θα πρέπει να κάνουν οι παίκτες από την πλευρά τους το καθήκον τους στις εναπομείνασες αγωνιστικές και από κει και πέρα το όποιο δώρο από την Τότεναμ είναι ευπρόσδεκτο!
Back to top Go down
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/4/2011, 04:41

Ακριβως!
Παντως δεν το φοβαμαι το σημερινο ματς[για γκελα].Σουαρεζ-Καρρολλ-τζερραρντ=νικη Very Happy
Θα παιξει ο Τζερραρντ ετσι δεν ειναι?
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/4/2011, 05:28

Με βρίσκετε διαφωνώ στα στατιστικά ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ.
Δυστυχώς εκεί που ήμασταν φέτος και εκεί που κατάφερε να μας φέρει ο Kenny το θεωρώ λογικό να κοιτάμε νούμερα και προγράμματα. Γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Όσο για τα λόγια του Shankly είναι για την Liverpool του Shankly.
Το ότι όμως 99% εξαρτάται από τα δικά μας αποτελέσματα δεν έχω να πω τίποτα άλλο παρα να συμφωνήσω.
Back to top Go down
Loco Margas
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Loco Margas


Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-04
Ηλικία : 33
Τόπος : Βριλήσσια

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty15/4/2011, 06:15

Καλησπέρα αδερφοί μου!!

15 Απρίλη σήμερα... Μαύρη επέτειος...

Ας αναπαύονται εν ειρήνη οι ψυχές που χάθηκαν εκείνη την αποφράδα μέρα...
Back to top Go down
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Administrator
Administrator
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 29
Τόπος : LIVERPOOL

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty15/4/2011, 06:26

Loco Margas wrote:
Καλησπέρα αδερφοί μου!!

15 Απρίλη σήμερα... Μαύρη επέτειος...

Ας αναπαύονται εν ειρήνη οι ψυχές που χάθηκαν εκείνη την αποφράδα μέρα...
+1
Back to top Go down
http://www.liverpoolgreek.com/
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty15/4/2011, 10:53

Suarez-Carroll wrote:
Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω τους τουρκους τους μισω γιατι ΚΑΙ αυτοι συνεβαλαν στο γινουμε ετσι οπως ειμαστε.Συμφωνω πως δεν ειμαστε ελληνες.Η μιση ελλαδα ειναι αλλοδαποι.Ελληνες ηταν πριν το 1200.Μετα.....
Αν και νομιζω πως ξεφυυγαμε απο το θεμα του φορουμ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!

Οι Τούρκοι (ή άλλοι) ΔΕΝ συνέβαλαν για να γίνουμε όπως είμαστε!!! ΞΥΠΝΑΤΕ και κυρίως, ανοίξτε ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ να διαβάσετε (ιστορικό, εννοώ)!
Αυτοί που μας "κατέστρεψαν" αρκετά, ήταν βασικά οι ΡΩΜΑΙΟΙ όταν μας κατάκτησαν και μας ΑΦΟΜΟΙΩΣΑΝ - γίναμε "Ρωμιοί" (ΡΩΜΑΙΟΙ, δηλαδή)!

Στην ΝΕΟΤΕΡΗ ελληνική ιστορία μας, ο ΚΥΡΙΩΣ ΦΤΑΙΧΤΗΣ που φτάσαμε εδώ που είμαστε, δεν είναι άλλος... απ' τους ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!
ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΛΟΣ δεν φταίει, παρά ο ΚΩΛΟ-"ΕΛΛΗΝΑΣ" (και το βάζω μέσα σε εισαγωγικά, γιατί... "κουκουρούκου" Έλληνες - ΔΥΣΤΥΧΩΣ! - είμαστε)...
Άμα διαβάσετε Ιστορία, θα δείτε ότι ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Τούρκοι, Άγγλοι, Βούλγαροι κτλ.), ΑΠΛΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗΝ Μ*Λ*ΚΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!
(Και ΚΑΛΑ έκαναν! ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ θα 'κανα, δεν κατάλαβα!)
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty15/4/2011, 10:54

Βασικά, ένα ΑΠΛΟ πράγμα πρέπει να γράφουμε:


JFT96



Όλα τ' άλλα, είναι περιττά.
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty15/4/2011, 22:12

Romilos*lupus*Fronimides wrote:
Suarez-Carroll wrote:
Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω τους τουρκους τους μισω γιατι ΚΑΙ αυτοι συνεβαλαν στο γινουμε ετσι οπως ειμαστε.Συμφωνω πως δεν ειμαστε ελληνες.Η μιση ελλαδα ειναι αλλοδαποι.Ελληνες ηταν πριν το 1200.Μετα.....
Αν και νομιζω πως ξεφυυγαμε απο το θεμα του φορουμ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!

Οι Τούρκοι (ή άλλοι) ΔΕΝ συνέβαλαν για να γίνουμε όπως είμαστε!!! ΞΥΠΝΑΤΕ και κυρίως, ανοίξτε ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ να διαβάσετε (ιστορικό, εννοώ)!
Αυτοί που μας "κατέστρεψαν" αρκετά, ήταν βασικά οι ΡΩΜΑΙΟΙ όταν μας κατάκτησαν και μας ΑΦΟΜΟΙΩΣΑΝ - γίναμε "Ρωμιοί" (ΡΩΜΑΙΟΙ, δηλαδή)!

Στην ΝΕΟΤΕΡΗ ελληνική ιστορία μας, ο ΚΥΡΙΩΣ ΦΤΑΙΧΤΗΣ που φτάσαμε εδώ που είμαστε, δεν είναι άλλος... απ' τους ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!
ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΛΟΣ δεν φταίει, παρά ο ΚΩΛΟ-"ΕΛΛΗΝΑΣ" (και το βάζω μέσα σε εισαγωγικά, γιατί... "κουκουρούκου" Έλληνες - ΔΥΣΤΥΧΩΣ! - είμαστε)...
Άμα διαβάσετε Ιστορία, θα δείτε ότι ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Τούρκοι, Άγγλοι, Βούλγαροι κτλ.), ΑΠΛΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗΝ Μ*Λ*ΚΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!
(Και ΚΑΛΑ έκαναν! ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ θα 'κανα, δεν κατάλαβα!)

Εδώ θα πρέπει να συμφωνήσω με τον Ρωμύλο.
Ότι μας μάθαιναν στα σχολεια (και βασικά σε μερικούς ότι σας μαθαίνουν ) είναι απλά εκτος τόπου και χρόνου.
Οι τούρκοι τα ίδια μαθαίνουν στα δικά τους παιδιά γι αυτό υπάρχει και αυτό το μισος. (που κατά τα αλλα με τον καιρό φεύγει από τους "καθαρομυαλους". Οι χωριάτες μια ζωή χωριάτες θα είναι).

Σε μια συνάντηση που είχα πριν κάποια χρονια στην Στοχόλμη συνάντησα κάποιον Ιστορικό. (Όχι δάσκαλο ιστορίας αλλα ιστορικό) Το τι άκουσα δεν περιγράφεται ! ! !

Φεύγουμε όμως από το θέμα ΠΑΛΙ.

ΝΕΑ έχουμε ? ? ?

Κάπου διάβασα σήμερα ότι ο Kenny θα ανεβάσει ΠΟΛΟΥΣ νέους για την νέα χρονια και θα κάνει μια δυο ΚΑΛΕΣ μεταγραφές,. Δεν θα πάρει δηλαδή 10 σε τιμή ευκαιρίας να γεμίσει απλά το roster.
Και μια χαρά θα κάνει... Άντε να δούμε και κάνα κόκκινο ΚΑΘΑΡΟ στην ομάδα...
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty17/4/2011, 00:14

KENNY DALGLISH has welcomed Sir Alex Ferguson’s prediction that Liverpool will be title contenders next season and said: “That man is not often wrong!”
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/5/2011, 06:51

Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty3/5/2011, 10:44

Σε poll για τον καλύτερο παίχτη τις χρονιας φέτος που γίνετε στην επίσημη ιστιοσελίδα τις ομάδος ο πρώτος με καλή διαφορα μάλιστα από τον δεύτερο είναι αυτός που ψήφισα κι εγώ Razz
Lucas... Μάλιστα Lucas...Μπράβο το παλικάρι...Μπράβο όχι ΤΟΣΟ πολύ για την απόδοση αλλα για το τσαγανό και το γαμώτο του που μετά την προηγουμενη χρονια που τον έκραζαν ακόμη και οι πέτρες (χάρι στον χοντρομαλάκα τον Rafa) έδειξε τόσο πείσμα και κέρδισε τον σεβασμό τον οπαδών...

Και πάλι μπράβο αν και το poll μόλις άρχισε και είναι πιθανό να αλλάξει...Δεν θέλω όμως και δεν το πιστεύω να γίνει κιόλας Smile
Back to top Go down
klarino
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
klarino


Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-08
Τόπος : 40 Churchies Θεσσαλονίκη

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty3/5/2011, 11:22

Εγώ θα έβαζα το Μειρέλες επειδή σήμανε την ανάκαμψη της ομάδας με κρίσιμα γκολ σε σπουδαία παιχνίδια. Μετά πάει ο Ντίρκ για μένα και μετά ο Λούκας, αλλά σε μια χρονιά που τώρα πάμε να σώσουμε, αυτό το poll δε μου λέει και πολλά να σου πω την αλήθεια. Πάντως η προσπάθεια πρέπει να ανταμείβεται και ο Λούκας προσπάθησε. Άντε να δούμε, γιατί παίζει ακόμα το πρωτάθλημα...
Back to top Go down
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty4/5/2011, 04:09

Δεν υπαρχει καλυτερος!Ολοι βοηθουν η....κατστρεφουν!
Παντως τα τελευταια ματς ο σουαρεζ ειναι MVP για μενα.Δινει μια αλλη πνοη στην ομαδα,δημιουργει.....Ειναι ο καλυτερος αυτην τη στιγμη στην ομαδα!
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty4/5/2011, 09:35

Εγώ, "δαγκωτό" ΚΑΟΥΤ, αν και αναγνωρίζω ότι ο... "μοναδικός άμπαλος Βραζιλιάνος" (Λούκας), όντως έχει κάνει πολύ καλά βήματα προόδου.
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Loco Margas
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Loco Margas


Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-04
Ηλικία : 33
Τόπος : Βριλήσσια

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 8 Empty2/10/2011, 23:54

Καλημέρα αδερφοί liverpudlians!

Γράφω εδώ- αν και δε θα γράψω νέα- γιατί ήδη έχουμε πολλά topics.

Έχω ένα ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα. Έβλεπα εχθες την Τσέλσκι με την Μπόλτον. 5-1 τελικό σκορ...

Και ομολογ'ω ότι το ματς αυτό με έκανε να αρχίσω να ανησυχώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για την ομάδα μας. Διαπίστωσα το εξης: ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ φυσική κατάσταση!

Έβλεπα ΑΚΟΥΡΑΣΤΑ μπακ, να ανεβαίνουν μέχρι την περιοχή της Μπόλτον και να "σπρώχνουν" ΟΛΗ την επίθεση των μπλε. ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ κούρσες σε ΟΛΟ τον αγώνα... Τέρρυ και Λουίζ έκαναν κάτι "γυάλες" και έφταναν ΚΑΙ αυτοί μέσα στην αντίπαλη περιοχή. ΟΛΗ η Τσέλσι έτρεχε ασταμάτητα- μέχρι το σημείο που το ματς είχε γίνει σαν φιλικό... Αντίστοιχα σε μας, ΜΙΑ φορά ανέβηκε ο μπακ πάνω από τη σέντρα και βάλαμε γκολ! Τόσο ο Enrique όσο και ο Kelly δεν ανεβαίνουν πιο πάνω από τη ρουφιάνα τη γραμμή του κέντρου- και πέραν της τακτικής (που βρίσκω εντελώς λάθος) νομίζω ότι είναι και θέμα αντοχής. ΔΕΝ γίνεται 11 παίκτες να μένουν βιδωμένοι στις θέσεις τους σε άμυνα και επιθεση! κάτι άλλο πρέπει να παίζει... με 1 ματς τη βδομάδα, αυτοί θα έπρεπε να τρέχουν σα λυσσασμένοι.

Δεν θα μιλήσω για τα "1-2" και τους συνδυασμούς. αυτά απλά ΕΝΝΟΟΥΝΤΑΙ σε ΑΥΤΟ το (μακρινό για μας) επίπεδο. Αυτό που παρατήρησα όμως,, είναι η ΑΝΕΣΗ με την οποία "κουβαλάνε" την μπάλα οι παίκτες των μπλε. Δεν εννοώ ΄μόνο ντρίπλες, προσποιήσεις, φιγούρα κλπ αλλά την αυτοπεποίθηση και τη σιγουριά που σου βγάζει μέχρι και ο... Ivanovic όταν έχει την μπάλα! Και είδα και σε μας, που το ΜΟΝΟ που βλέπουν οι δικοί μας- πλην του Suarez είναι πώς θα την ξεφοτρωθούν! όχι μόνο οι δικοί μας δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να κάνουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ σωστό κοντρολ (παντελής έλλειψη τεχνικής), αλλά και όταν (με το καλό) την κατεβάσουν, δεν εμπνέουν επιστοσύνη ότι μπορούν να ΜΗΝ κάνουν μαλακία.

Αυτό φαίνεται στην πίεση. Κάθε φορά που ο αντίπαλος (ανεξαρτήτως αντίπαλου) κατεβάζει έστω και 1(!) παίκτη να πιέσει, εμείς τα χάνουμε και αρχίζουμε τις γιόμες. Καμία αυτοπεποίθηση, καμία ψυχραιμία, κανενα ΠΛΑΝΟ! Δεν ξέρω τί μερίδιο φέρει ο ΚΕΝΝΥ γι' αυτό. Είναι ένα πρόβλημα που έχουμε εδώ και 2,5 χρόνια. από την τελευταία χρονιά του ραφα. η παραμικρή πίεση μας θολώνει. Δεν ξέρω πόιός ή τί φταίει: η έλλειψη ΣΟΒΑΡΩΝ σέντερ μπακ? η έλλειψη ΣΟΒΑΡΩΝ playmakers (εκτός Gerry)? η παρουσία 2(!!!) αμυντικών χαφ που οργανώνουν το παιχνίδι και κλεινονται από ΕΝΑΝ παίκτη??

To χειρότερο όλων είναι ότι δε βλέπω βελτίωση στο παιχνίδι μας. ΟΥΤΕ από πλευράς τακτικής. Πρώτος ΕΓΩ είμαι που λέω ότι τον ΚΕΝΝΥ δεν πρέπει καν να τον αγγίζουμε, επειδή περιμένω να δω αποτελέσματα σε βάθος χρόνου. Το θέμα όμως είναι ότι βλέπω αποτελέσματα, αλλά μόνο στον ΠΙΝΑΚΑ! Ναι, έχουμε κάνει ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ αρχή στο πρωτάθλημα- δεδομένου του στόχου μας, αλλά για τον ΚΕΝΝΥ (όπως και για όλο τον κόσμο) ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει. Κερδίζουμε με τον τρόπο και τους παίκτες που παίζουμε? ναι, άρα γιατί να κάνουμε αλλαγές??? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! το πώς κερδίζουμε! Εδώ είναι ΑΓΓΛΙΑ και όχι supa-league... αν κερδίζεις χωρίς να παίζεις καλά, κάποια στιγμή θα σε μαγκώσουν. Με τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ανταγωνισμό της Λίγκας, η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ λεπτομέρεια κάνει διαφορά. Πρέπει το τεχνικό μας team να ΕΞΕΛΙΞΕΙ το παιχνίδι μας... να ρισκάρει να κάνει το κάτι παραπάνω- και ας μην κερδίζουμε!

Προσωπικά θέλω να βλέπω την ομάδα μου να παίζει ΜΠΑΛΑ! Και ας μην κερδίζει... μου αρκεί να προσπαθεί όμως. Οϋτε η Αρσεναλ κερδίζει αλλά προσπαθεί να παίξει... (το γιατί δεν προοδεύει είναι άλλου παππα Ευαγγέλιο) Αντί να βλέπουμε τους παίκτες να ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ να βγάλουν συνδυασμούς, αυτοί κάθονται και παπαρίζονται. Αντί να βλέπουμε 4-5 παίκτες μέσα στην περιοχή -όπως οι top-4- εμείς με το ζόρι βάζουμε 1(!). Σε κάθε φάση που βάζουμε παραπάνω από 2 παίκτες στο box, βάζουμε και γκολ! (δείτε τα video) αλλά λόγω των ανωτέρω θεμάτων (ΦΚ, τακτική, τεχνική κλπ) το κάνουμε 1-2 φορές ΜΟΝΟ.

Έχουμε φτάσει σε σημείο να πανηγυρίζουμε όταν κερδίζουμε την... Bolton, όταν οι άλλοι της πετάνε 5 για πλάκα! οκ, ανακάμπτουμε, αλλά εκτός από αποτελέσματα, πρέπει να αρχίσουμε να δείχνουμε και λίγη ποιότητα, αλλιώς τσάμπα πάνε και οι μεταγραφές και η "ριζική ανανέωση" που συμβαίνει στην ομάδα μας.

Ελπίζοντας και περιμένοντας,

Γ.Ν.Μ.
Back to top Go down
 
NewsNow. Ta nea genikos.
Back to top 
Page 8 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Liverpool Greece Supporters :: Νέα Της Ομαδας, απο εσας για εμας! :: Νέα-
Jump to: