Liverpool Greece Supporters
Register & Login, For more opportunitiesas LIVE STREAMING, chat and be able to posting on the forum!
Liverpool Greece Supporters
Register & Login, For more opportunitiesas LIVE STREAMING, chat and be able to posting on the forum!
Liverpool Greece Supporters
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


For Every Liverpool Suporter In Greece & Europe!
 
HomeLatest News - LiverpoolGreek.comLatest imagesRegisterLog in
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ
Κοντά στην απόκτηση του Ουρουγουανού Gaston Ramirez έιναι η Liverpool συμφώνα με δημοσιέυματα!

 

 NewsNow. Ta nea genikos.

Go down 
+15
dimitris614
KingKennyDalglish
Mike
LFC FOR EVER
giannis_ynwa
kspsim
achilleas10
Suarez-Carroll
Loco Margas
el_pistolero
Tasos_Liverpool
EKate
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Romilos*lupus*Fronimides
harrykewell
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty23/3/2011, 10:14

From your mouth to Gods ear Razz
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty30/3/2011, 06:29

Xaxaxaxaxaxaxa....

Ακόμη και ο Michailov του την είπε ! ! ! !


http://soccernet.espn.go.com/news/story/_/id/900328/ex-liverpool-?&cc=5739
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty30/3/2011, 06:35

Και τώρα κάθομαι εγώ ο χαζός και σκέφτομαι.

Γιατί του είπε ο ατζέντης του ότι ο Reina θέλει να φύγει ? ? ?

Μήπως έγινε συζήτηση για περίπτωση option buy back και "εροτι8ικε" ο ατζέντης αν θα έχει χρόνο συμμετοχής ? Και του είπαν αφού ο Reina θα φύγει είναι λογικό ? ? ?


Δεν θέλω να πιστεύω ότι ο Michailov θα αντικαταστήσει τον Reina αλλα από την άλλη όσο περνάει ο καιρός θέλω να πιστεύω ότι ο Reina θα αντικατασταθεί. Γιατί απλά θέλει να φύγει. έχει 4 μήνες τώρα που γίνετε συζήτηση ΚΑΙ ΠΟΤΕ δεν βγήκε να διαψεύσει. Έστω ΜΙΑ φορα.
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty30/3/2011, 13:23

Εμένα, θα μου εξηγήσει κάποιος ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΝΕΩΣΑΜΕ συμβόλαιο στον ΛΟΥΚΑΣ;;;;;
Άιντε τότε, να πάρουμε και τον... Τζιόλη τότε!!!
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
klarino
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
klarino


Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-08
Τόπος : 40 Churchies Θεσσαλονίκη

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 00:41

Για το Λούκας ακουγόταν οτι θα υπήρχαν προσφορές το καλοκαίρι γύρω στα 10 μύρια. Το οτι του ανανεώνουν αυτή την περίοδο το συμβόλαιο είναι σαν να λένε ο παίκτης μένει- λές και μιλάμε για το Τζέρραρντ ένα πράμα!!! Γιατί τέτοια κάψα για το Λούκας;;; Περίμενε να ακούσεις προσφορές και μετά αν δε σ'αρέσουν τον κρατάς... Εντάξει δε λέω να φύγει ελεύθερος, αλλά μην αποκλείεις έτσι την πώλησή του. Βέβαια μπορεί να θέλουν να αυξήσουν τη ρήτρα του, αλλά αμφιβάλλω για το αν θα υπάρξουν προσφορές. Το θέμα είναι μην του αυξήσανε και το μισθό- αυτό μας έλειπε, να χρυσοπληρώνουμε το Λούκας που του χρόνου δεν πρέπει να τον υπολογίζουμε βασικό, αν γίνει η απαραίτητη αναδόμηση.
Όσο για το Ρέινα το έχει καβαλήσει άπειρα το καλάμι. Από πότε είναι ο Ρέινα η πρώτη μούρη στους τερματοφύλακες; Πριν κάποια χρόνια τον λέγανε όλοι μεγάλο γκαφαδόρο και ο ίδιος αποδεικνύει πως δεν το έχει ξεχάσει το άθλημα. Αν τώρα ο ''τσιχλάκιας'' τον θέλει είναι για να μας μπει στο μάτι και να βγάλει τα κόμπλεξ του. Επίσης αν μας δώσει και τα 30 μύρια που λέγονται τότε είναι μεγάλα κορόιδα. Δε λέω έχει ικανότητες ο Ρέινα, αλλά έχει και πολλές αδυναμίες π.χ. έξοδοι του Μεσολογγίου. Εμάς το deal δε μας χαλάει καθόλου, γιατί παίρνουμε Λιορίς που είναι πολύ καλύτερος από τον καράφλα και το μόνο κακό είναι οτι η Λυών πουλάει ακριβά, αλλά εντάξει πάνω από 25 δε νομίζω να πάει. Με λίγα λόγια μας μένουν κιόλας. Ακόμα, υπάρχει ο Στεκέλενμπουργκ που θα πάει πολύ λιγότερο και παίρνεις και άλλον έναν παίκτη. Είναι βέβαια κατώτερος από Λιορίς, αλλά σιγά το Ρέινα που χάνεις. ΟΚ, μην προδικάζουμε, αλλά αυτό που άρχισε και ο Ρέινα το πάιζει βεντέτα πια...
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 03:23

klarino wrote:
Για το Λούκας ακουγόταν οτι θα υπήρχαν προσφορές το καλοκαίρι γύρω στα 10 μύρια. Το οτι του ανανεώνουν αυτή την περίοδο το συμβόλαιο είναι σαν να λένε ο παίκτης μένει- λές και μιλάμε για το Τζέρραρντ ένα πράμα!!! Γιατί τέτοια κάψα για το Λούκας;;; Περίμενε να ακούσεις προσφορές και μετά αν δε σ'αρέσουν τον κρατάς... Εντάξει δε λέω να φύγει ελεύθερος, αλλά μην αποκλείεις έτσι την πώλησή του. Βέβαια μπορεί να θέλουν να αυξήσουν τη ρήτρα του, αλλά αμφιβάλλω για το αν θα υπάρξουν προσφορές. Το θέμα είναι μην του αυξήσανε και το μισθό- αυτό μας έλειπε, να χρυσοπληρώνουμε το Λούκας που του χρόνου δεν πρέπει να τον υπολογίζουμε βασικό, αν γίνει η απαραίτητη αναδόμηση.
Όσο για το Ρέινα το έχει καβαλήσει άπειρα το καλάμι. Από πότε είναι ο Ρέινα η πρώτη μούρη στους τερματοφύλακες; Πριν κάποια χρόνια τον λέγανε όλοι μεγάλο γκαφαδόρο και ο ίδιος αποδεικνύει πως δεν το έχει ξεχάσει το άθλημα. Αν τώρα ο ''τσιχλάκιας'' τον θέλει είναι για να μας μπει στο μάτι και να βγάλει τα κόμπλεξ του. Επίσης αν μας δώσει και τα 30 μύρια που λέγονται τότε είναι μεγάλα κορόιδα. Δε λέω έχει ικανότητες ο Ρέινα, αλλά έχει και πολλές αδυναμίες π.χ. έξοδοι του Μεσολογγίου. Εμάς το deal δε μας χαλάει καθόλου, γιατί παίρνουμε Λιορίς που είναι πολύ καλύτερος από τον καράφλα και το μόνο κακό είναι οτι η Λυών πουλάει ακριβά, αλλά εντάξει πάνω από 25 δε νομίζω να πάει. Με λίγα λόγια μας μένουν κιόλας. Ακόμα, υπάρχει ο Στεκέλενμπουργκ που θα πάει πολύ λιγότερο και παίρνεις και άλλον έναν παίκτη. Είναι βέβαια κατώτερος από Λιορίς, αλλά σιγά το Ρέινα που χάνεις. ΟΚ, μην προδικάζουμε, αλλά αυτό που άρχισε και ο Ρέινα το πάιζει βεντέτα πια...


Συμφωνώ σε όλα.
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 07:08

Σύμφωνο στου Reina διαφωνώ στου Lucas.

Είναι η δεύτερη "βασική" χρονια του Lucas και το παιδί είναι μαχητής. Όσο είναι και ο Κυριάκος είναι και ο Lucas. Οποτε δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντιμετώπιση ενώ για τον Κυριάκο να μείνει επειδή είναι μαχητής και φιλότιμος.
Ο Lucas λοιπόν τρέχει 5 φορες περισσότερο από κάθε άλλον στην ομάδα.
Είναι ΠΑΝΤΑ σαν δεύτερος παίχτης στήριξης στα αμυντικά μαρκαρίσματα. ΚΑΚΗ πασα ΝΑΙ... Αλλα δεν είναι μονο η πασα το ποδόσφαιρο.
Καθίστε λοιπόν και παρατηρήστε τον Lucas το σάββατο και προσπαθήστε να καταλάβετε την δουλειά του στο γήπεδο.
Αν έχει την ίδια ανάπτυξη που είχε από την περσινή χρονια στην φετινή τότε είναι πολύ σημαντική μονάδα ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.....ξαναλέω ΟΜΑΔΑ....Και όταν λέω ομάδα εννοώ 25 παίχτες...

Εγώ αν και τον θέλω πιστεύω ότι η ανανέωση έγινε για να αυξηθεί η τιμή πώλησης του γι αυτό δεν έγινε γνωστη και η διάρκεια του συμβολαίου.

Και μιλάτε για τον Lucas. Δεν κοιτάτε που το άλλο το παλτό το γούνινο ο Aquilani θέλει να γυρίσει πίσω...Παναγια μου ! ! !
Back to top Go down
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 09:20

Ναι αλλα το προβλημα μας[μεταξυ αλλων] ειναι η πασα.Δεν εχουν που να δωσουν και ακομα και να δωσουν κι¨"αυτη η πασα ειναι.......
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 09:49

Anfield wrote:
Σύμφωνο στου Reina διαφωνώ στου Lucas.

Είναι η δεύτερη "βασική" χρονια του Lucas και το παιδί είναι μαχητής. Όσο είναι και ο Κυριάκος είναι και ο Lucas. Οποτε δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντιμετώπιση ενώ για τον Κυριάκο να μείνει επειδή είναι μαχητής και φιλότιμος.
Ο Lucas λοιπόν τρέχει 5 φορες περισσότερο από κάθε άλλον στην ομάδα.
Είναι ΠΑΝΤΑ σαν δεύτερος παίχτης στήριξης στα αμυντικά μαρκαρίσματα. ΚΑΚΗ πασα ΝΑΙ... Αλλα δεν είναι μονο η πασα το ποδόσφαιρο.
Καθίστε λοιπόν και παρατηρήστε τον Lucas το σάββατο και προσπαθήστε να καταλάβετε την δουλειά του στο γήπεδο.
Αν έχει την ίδια ανάπτυξη που είχε από την περσινή χρονια στην φετινή τότε είναι πολύ σημαντική μονάδα ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.....ξαναλέω ΟΜΑΔΑ....Και όταν λέω ομάδα εννοώ 25 παίχτες...

Εγώ αν και τον θέλω πιστεύω ότι η ανανέωση έγινε για να αυξηθεί η τιμή πώλησης του γι αυτό δεν έγινε γνωστη και η διάρκεια του συμβολαίου.

Και μιλάτε για τον Lucas. Δεν κοιτάτε που το άλλο το παλτό το γούνινο ο Aquilani θέλει να γυρίσει πίσω...Παναγια μου ! ! !

ΔΕΝ διαφωνώ στην ανάλυσή σου, φίλε Ανδρέα, αλλά ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: συγκρίνεις μια θέση σέντερ-μπακ με την ΠΛΕΟΝ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ, του αμυντικού κεντρικού χαφ!!! ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ κάνει ΚΑΙ ο Κυριάκος για την Λίβερπουλ (όπως τόσοι άλλοι), αλλά ΑΝ ΗΤΑΝ να κρατήσω κάποιον απ' τους δύο αυτούς, θα κρατούσα τον Σώτο διότι του ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ ΧΑΦ η θέση είναι ΜΑΚΡΑΝ ΠΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΗ και χρειάζομαι ΠΑΙΚΤΑΡΑ εκεί, όχι "σαπάκι" σαν τον Λούκας!!! Με τον σέντερ-μπακ, αν έχεις έναν ΚΑΛΟ σέντερ-μπακ, μπορεί ο δίπλα του να 'ναι λιγότερο καλός. Ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Loco Margas
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Loco Margas


Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-04
Ηλικία : 33
Τόπος : Βριλήσσια

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 10:15

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω (για ακόμη μια φορά) ότι ο Λούκας ΔΕΝ ήταν ΠΟΤΕ του αμυντικό χαφ! Αυτός ο μαλάκας ο χοντρός τον έκανε! και όταν παίζεις σε ΤΕΤΟΙΟ επίπεδο (top flight το λένε οι Άγγλοι) σου βγαίνουν τα "πρωτεύοντα" ένστικτά σου.

Η πρόοδός του είναι ραγδαία! Δείτε τον 2 χρόνια πίσω και τώρα! Συνεχώς ανεβαίνει! Θεωρώ πολύ σωστή την κίνηση του ΚΕΝΝΥ να τον ανανεώσει για 2 λόγους: 1ον όπως πολύ σωστά είπατε για να του ανεβάσει την τιμή και 2ον για να τον έχει στην εξέλιξή του! Είναι 23 στα 24 αν δεν κάνω λάθος => σε μιά πολύ καλή ποδοσφαιρικά ηλικία και πιστεύω ότι του χρόνου θα δούμε ακόμη μεγαλύτερα πράγματα από αυτόν.

Δε λέω ότι θα φτάσει σε επίπεδα Alonso Gerrard Mascherano... οκ ίσως φτάσει τον τελευταίο, αλλά ΠΑΝΤΑ θα είναι μια ΠΑΡΑ πολύ καλή λύση- έστω και εναλλακτική! Οκ, μπορεί να υστερεί σε κάποια πράγματα αλλά μεταξύ μας, μην μου πείτε ότι και ο Kuyt είναι ο φοβερός παίκτης τόσο στα χαφ όσο και φορ... απλά βάζει απίστευτη ψυχή και καύλα στο παιχνίδι του, και με αυτόν τον τρόπο "υπερνικά" κάποιες ελλείψεις που έχει σε κομμάτια του παιχνιδιού του! Ίσως αυτό λείπει (όχι και τόσο πολύ) από τον ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ (πράγμα σπάνιο για λάτιν παίκτες).

Το θέμα είναι ότι ο ΚΕΝΝΥ κάτι βλέπει για να τον ανανεώνει... κάτι που μπορεί να μη βλέπουμε εμείς και να βλέπει Αυτός- ο χρόνος θα δείξει!

Ούτως ή άλλως το τί παίκτες χρειάζεται η ομάδα (πέραν των κραυγαλέων περιπτώσεων) είναι θέμα που το ξέρει μόνο ο ΚΕΝΝΥ, αφού κανείς μας δεν ξέρει ΠΩΣ θα παίξει του χρόνου!
Άλλες οι απαιτήσεις όταν έχεις 4-3-3 και άλλες για 4-4-2! Μπορεί να φέρει καμιά χαφάρα στα αριστερά, να βάλει Λουίς δεξιά και Κάρολ κορυφή και να παίξει 3 στο κέντρο, οπότε ο Λούκας χωράει στην ομάδα... Μπορεί 4-4-2 και ο Λούκας να φάει πάγκο....


υ.γ. θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε τον Λούκας στην φυσική του θέση, πίσω από τους επιθετικούς...
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 12:31

Σύμφωνο λίγο πολύ και με τους δυο σας.

Δεν υπήρχε όμως σύγκριση μεταξύ Κυριάκου και Lucas σε θέμα θέσεις αλλα σε θέμα τσαγανού.
Όντως από την άλλη στο μοντέρνο ποδόσφαιρο η θέση του αμυντικού χαφ είναι πολύ σημαντική.
Ακόμη όμως και όπως λέει ο Loco είναι νέος και για να ανανεώνει ο Kenny κάτι ξέρει.
Όπως και όπως είπα και εγώ πριν με αλλα λόγια (περί ομάδας) ότι θα είναι ΠΑΝΤΑ μια καλή εναλλακτική λύση αν βρούμε καλύτερο.

Ακόμη πιστεύω ότι με τον ερχομό κάποιου αμυντικού μέσου ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ο Lucas θα ανεβάσει περισσότερο απόδοση.

Τέλος μην ξεχνάτε ότι ο Lucas αυτή την στιγμή είναι από τους παίχτες με την καλύτερη ψυχολογία. Από ΕΝΤΕΛΩΣ μαύρο πρόβατο πέρσι έχει κερδίσει τον σεβασμό από τους περισσοτερους φιλάθλους τις ομάδας. Όχι δεν είναι ο Παιχταράς αλλα έχει κερδίσει τον σεβασμό για την πρόοδο του. Και αν συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό εγώ είμαι σίγουρος ότι θα γίνει πολύ καλύτερος του Mascherano. Είναι δυο παίχτες που συγκρίνονται με την μια. Ενώ ο Αλόνσο ήταν άλλη pasta.. Με καλύτερη πασα και ποιο έξυπνος. Αλλα όχι εργατικός σαν τον Lucas.
Ξαναλέω koitaxte τον Lucas στα παιχνίδια τι δουλειά κάνει. Πάντα είναι στήριγμα και έρχεται σαν δεύτερος αμυντικός.

Πάντως κατά κάποιο τρόπο συμφωνούμε όλοι λίγο πολύ...

Εγώ τον θέλω τουλάχιστον και του χρόνου να δω τι απόδοση θα πιάσει.

Μην ξεχνάμε όμως ότι έχουμε ακόμη 8 παιχνίδια φέτος.
Έχει δηλαδή το παλικάρι 8 παιχνίδια με τον Kenny στον πάγκο. Έτσι απλά...
Back to top Go down
klarino
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
klarino


Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-08
Τόπος : 40 Churchies Θεσσαλονίκη

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty31/3/2011, 23:09

Ναι η αλήθεια είναι οτι δε διαφωνούμε πολύ. Δεν είπε κανείς, ούτε οτι δεν προσπαθεί, ούτε οτι δεν έχει βελτιωθεί. Η ένστασή μου είναι οτι είναι ΛΙΓΟΣ... Ναι και πέρσυ και φέτος σε πολλά παιχνίδια που ήταν η ομάδα χώμα, ο Λούκας ήταν καλός. Αλλά η καλή του απόδοση ποτέ δεν φτάνει για την ομάδα και έχει φανεί αυτό, γιατί δεν είναι δημιουργικός παίκτης. Δεν θα τον συγκρίνω με Αλόνσο, βέβαια, αλλά με Μασεράνο ας πούμε. Απέχουν πάρα πολύ σε ικανότητα. Ειδικά όταν αγωνίζεται στην ίδια ευθεία με το Μειρέλες, τον κρατάει πίσω για να κάνει ο τελευταίος παιχνίδι. Το έχετε προσέξει αυτό- είμαι σίγουρος. Το θέμα είναι να μπορεί να περάσει τη μπάλα εκεί που κολλάμε συνήθως, στη μεσαία γραμμή. Όσο για αυτό που είπε ο loco- δε νομίζω οτι κάνει για επιτελικός μέσος. Δεν έχει την τεχνική γι'αυτή τη θέση. Έχει προσαρμοστεί στο ρόλο του αμυντικού χαφ, έχει αντοχή και πάθος και είναι αρκετά καλός κόφτης. Μην συγκρίνεις με Κάουτ, ο Ολλανδός έχει κάνει σπουδαίες εμφανίσεις και έχει πάρει παιχνίδια μόνος του επειδή είναι και ικανός- όχι μόνο μαχητής. Μην ξεχνάς τί κάνει και στην εθνική του. Βέβαια- άλλη θέση.
Θέλω να καταλήξω στο οτι είναι καλός για πάγκο που λέει ο Ανδρέας, αλλά για τη νέα σεζόν θες παίκτη που κάνει παιχνίδι. Ο Ακουιλάνι σε μας δεν έδωσε τίποτα, αλλά μην ξεχνάς τις ευκαιρίες που του δώθηκαν πέρσυ και το γεγονός οτι ο Χόντγκσον τον θεώρησε περιττό φέτος και τον έδωσε. Είναι ,όμως, παίκτης με ταλέντο. Για μένα είναι η τελευταία λύση για το κέντρο- προτιμώ να δωθεί και να πάρουμε άλλον με τα χρήματα. Λέει κάτι το οτι η Γιούβε παρά την καθοδική του πορεία συμφώνησε με οψιόν 16 μυρίων. Ο Λούκας στην καλύτερη να φτάσει στα 12-15 μύρια αξία, αλλά ως εκεί. Γιατί δεν μπορεί να κάνει το κάτι παραπάνω και δεν είναι τόσο καλός κόφτης όσο ο Μασεράνο που μπορούσε να κρατήσει το κέντρο μόνος του για να ανέβει ο Αλόνσο ή ο Τζέρραρντ.
Ο Νταγκλίς μπορεί και να θέλει συν τοις άλλοις να του αναγνωρίσει την προσπάθειά του. Μαζί του αλλά, αν χρειάζεσαι και ποιότητα που να υπερκαλύπτει τις αδυμναμίες του Λούκας, την οποία δεν έχουμε τώρα.
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 03:21

klarino wrote:
Ναι η αλήθεια είναι οτι δε διαφωνούμε πολύ. Δεν είπε κανείς, ούτε οτι δεν προσπαθεί, ούτε οτι δεν έχει βελτιωθεί. Η ένστασή μου είναι οτι είναι ΛΙΓΟΣ... Ναι και πέρσυ και φέτος σε πολλά παιχνίδια που ήταν η ομάδα χώμα, ο Λούκας ήταν καλός. Αλλά η καλή του απόδοση ποτέ δεν φτάνει για την ομάδα και έχει φανεί αυτό, γιατί δεν είναι δημιουργικός παίκτης. Δεν θα τον συγκρίνω με Αλόνσο, βέβαια, αλλά με Μασεράνο ας πούμε. Απέχουν πάρα πολύ σε ικανότητα. Ειδικά όταν αγωνίζεται στην ίδια ευθεία με το Μειρέλες, τον κρατάει πίσω για να κάνει ο τελευταίος παιχνίδι. Το έχετε προσέξει αυτό- είμαι σίγουρος. Το θέμα είναι να μπορεί να περάσει τη μπάλα εκεί που κολλάμε συνήθως, στη μεσαία γραμμή. Όσο για αυτό που είπε ο loco- δε νομίζω οτι κάνει για επιτελικός μέσος. Δεν έχει την τεχνική γι'αυτή τη θέση. Έχει προσαρμοστεί στο ρόλο του αμυντικού χαφ, έχει αντοχή και πάθος και είναι αρκετά καλός κόφτης. Μην συγκρίνεις με Κάουτ, ο Ολλανδός έχει κάνει σπουδαίες εμφανίσεις και έχει πάρει παιχνίδια μόνος του επειδή είναι και ικανός- όχι μόνο μαχητής. Μην ξεχνάς τί κάνει και στην εθνική του. Βέβαια- άλλη θέση.
Θέλω να καταλήξω στο οτι είναι καλός για πάγκο που λέει ο Ανδρέας, αλλά για τη νέα σεζόν θες παίκτη που κάνει παιχνίδι. Ο Ακουιλάνι σε μας δεν έδωσε τίποτα, αλλά μην ξεχνάς τις ευκαιρίες που του δώθηκαν πέρσυ και το γεγονός οτι ο Χόντγκσον τον θεώρησε περιττό φέτος και τον έδωσε. Είναι ,όμως, παίκτης με ταλέντο. Για μένα είναι η τελευταία λύση για το κέντρο- προτιμώ να δωθεί και να πάρουμε άλλον με τα χρήματα. Λέει κάτι το οτι η Γιούβε παρά την καθοδική του πορεία συμφώνησε με οψιόν 16 μυρίων. Ο Λούκας στην καλύτερη να φτάσει στα 12-15 μύρια αξία, αλλά ως εκεί. Γιατί δεν μπορεί να κάνει το κάτι παραπάνω και δεν είναι τόσο καλός κόφτης όσο ο Μασεράνο που μπορούσε να κρατήσει το κέντρο μόνος του για να ανέβει ο Αλόνσο ή ο Τζέρραρντ.
Ο Νταγκλίς μπορεί και να θέλει συν τοις άλλοις να του αναγνωρίσει την προσπάθειά του. Μαζί του αλλά, αν χρειάζεσαι και ποιότητα που να υπερκαλύπτει τις αδυμναμίες του Λούκας, την οποία δεν έχουμε τώρα.

Να 'γειάσει το στόμα σου, άνθρωπέ μου!
Συμφωνώ απόλυτα!
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Administrator
Administrator
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 29
Τόπος : LIVERPOOL

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:10

βρεεει τυχαια την βρηκα..ο στιβι μικρος Smile
NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 18471619703973032049719NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 19418410150131968412452

τι λετε για την φανελα?οπια κ να νε ειτε αυτη ειτε η κιτρινοκοκινη π χε ποσταρει ο αντρεας θα την παρω...


Last edited by Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης on 1/4/2011, 10:41; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.liverpoolgreek.com/
Mike
Moderator
Moderator
Mike


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Ηλικία : 37

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:20

την νέα έχτος την είδατε ολόμαυρη είναι φοβερή αλλα το σήμα είναι άσπρο με κόκκινες τις φλόγες. αν το σήμα ήταν ολοκόκκινο η φανέλα θα ήταν άπαιχτη
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:28

Εμένα, προσωπικά, εκτός της ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ την φετινή (που είναι ωραία και με διακριτικά σχέδια και λίγες γραμμές κίτρινες/άσπρες), οι υπόλοιπες ΔΕΝ Μ' ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!
Η κίτρινη "γουόνα-μπι" η παλιά του '84, εάν ήταν ΟΝΤΩΣ σαν εκείνη... ενδεχομένως να μου άρεσε. Όμως, έχει αρκετά ΦΑΡΔΙΕΣ ρίγες και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ "πλακάτα" χρώματα - καθώς και ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ (τα κίτρινα/κόκκινά της).
Επίσης, έχω δει ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ μαύρες απ' αυτήν.
Π.χ., εκείνη η 2007-2008 μαύρη (με την κόκκινη γραμμή που "έτρεχε" τεθλασμένα κατά μήκος της φανέλας), ήταν ΜΑΚΡΑΝ Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ!

Γενικά, έχω την εντύπωση, ότι ΜΑΛΛΟΝ πρέπει να ΦΥΓΕΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ απ' την Adidas, διότι εδώ και μια ΕΠΤΑΕΤΙΑ,... ΜΑΠΑ και πολύ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΑ σχέδια έχει - σχεδόν ΟΛΕΣ οι ομάδες με Adidas έχουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΑΝΕΛΑ, απλά με ΑΛΛΑ χρώματα!
Μάλλον πρέπει να επιστρέψουμε στην UMBRO, διότι έχει ΣΚΙΣΕΙ τώρα τελευταία και βλέπω ΦΟΒΕΡΑ σχέδια...

Αυτά... Εάν πάρω κάποια σύγχρονη (βασικά, έχω ένα ΣΟΡΟ ΠΑΛΙΕΣ "ρετρό" που θέλω!), θα 'ναι η κόκκινη - εάν είναι σαν την φετινή ή μια παραλλαγή της. Οι άλλες, αδιάφορες μου είναι.
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:34

Ωραια φανελα.Αν και η κιτρινοκοκκινη που ειχε δειξει καποιος ηταν καλυτερη.

Μακαρι να μην ειχα δει τον Στηβεν ετσι... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:41

Suarez-Carroll wrote:
Ωραια φανελα.Αν και η κιτρινοκοκκινη που ειχε δειξει καποιος ηταν καλυτερη.

Μακαρι να μην ειχα δει τον Στηβεν ετσι... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Γιατί; Συμπαθητικό παιδάκι ήταν - βλαχάκι μεν, συμπαθητικό δε.
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Administrator
Administrator
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 29
Τόπος : LIVERPOOL

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:45

Suarez-Carroll wrote:
Ωραια φανελα.Αν και η κιτρινοκοκκινη που ειχε δειξει καποιος ηταν καλυτερη.

Μακαρι να μην ειχα δει τον Στηβεν ετσι... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ωραιο τυπακι ηταν ρε...
Back to top Go down
http://www.liverpoolgreek.com/
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 06:53

Βλαχακι?Ε οχι και ετσι.
Για 8-9 χρονων που ειναι εκει καλος ειναι.


ΥΣ.Τι γραφουμε στο The spirit of shankly?
Back to top Go down
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης
Administrator
Administrator
Τόλης Lfc Φραγκομιχελάκης


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 29
Τόπος : LIVERPOOL

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 08:19

Suarez-Carroll wrote:
Βλαχακι?Ε οχι και ετσι.
Για 8-9 χρονων που ειναι εκει καλος ειναι.


ΥΣ.Τι γραφουμε στο The spirit of shankly?

ατακες του που εγραψαν ιστορια...και αλλα σχετικα μ αυτον Wink

Back to top Go down
http://www.liverpoolgreek.com/
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 08:29

Σωστά για Lucas απλά εγώ θέλω να τον δω του χρόνου. Απλά γιατί είναι παίχτης που προσπαθεί και αυτοί που προσπαθούν γίνονται καλύτεροι. Πιστεύω ότι θα γίνει τουλάχιστον "μασχερανο".

Θα διαφωνήσω Pομυλε για την Adidas. Πιστεύω ότι η εντός έδρας η φετινή είναι η καλύτερη τις 20τίας ίσος...


Sorry που έσβησα την photo τις φανέλας αλλα ήταν τεραστια και έκανε το topic δυσκολοδιάβαστο. μίκραινε την αν θέλεις και βαλτήν. Η ακόμη καλύτερα κανε ένα "τοπικ" να μπαίνουν όλες αυτές που βγαίνουν στο internet.
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 10:35

Anfield wrote:
Σωστά για Lucas απλά εγώ θέλω να τον δω του χρόνου. Απλά γιατί είναι παίχτης που προσπαθεί και αυτοί που προσπαθούν γίνονται καλύτεροι. Πιστεύω ότι θα γίνει τουλάχιστον "μασχερανο".

Θα διαφωνήσω Pομυλε για την Adidas. Πιστεύω ότι η εντός έδρας η φετινή είναι η καλύτερη τις 20τίας ίσος...


Sorry που έσβησα την photo τις φανέλας αλλα ήταν τεραστια και έκανε το topic δυσκολοδιάβαστο. μίκραινε την αν θέλεις και βαλτήν. Η ακόμη καλύτερα κανε ένα "τοπικ" να μπαίνουν όλες αυτές που βγαίνουν στο internet.

Mα ΑΥΤΟ είπα - για την ΕΝΤΟΣ έδρας την φετινή! Μ' αρέσει πολύ! (Απλά, οι 2η/3η είναι χάλια, για μένα)...
Αλλά, γενικά, η Adidas είναι ΜΑΠΑ εταιρεία και με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ σχέδια. Σχεδόν ΟΛΕΣ οι ομάδες με Adidas, έχουν ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ εμφάνιση... με διαφορετικούς συνδιασμούς χρωμάτων!
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 21:59

Δεν έχεις και άδικο εδώ που τα λέμε. Αλλα έλα εγώ που είμαι adidas fan Smile
Η τρίτη εμφάνιση η φετινή είναι λίγο xtrem από χρώμα όντως.
Η δεύτερη όμως είναι μια προσπάθεια να κάνουμε μια φανέλα retro που απέτυχε κατά τα αλλα...
Το ίδιο πιστεύω να γίνει και με την νέα φανέλα.
Αλλα η photos είναι πολύ μακριά από την πραγματικότητα. Η εκτος έδρας η φετινή παράδειγμα με τρέλανε όταν την είδα αλλα όταν την eida "live" δεν μου έκανε εντύπωση.
Ελπίζω σε περίπτωση που είναι η κιτριnι του χρόνου (που ανέβασα κάπου εδώ) να είναι καλύτερη.

Το χειρότερο όμως που δεν είπες Romyle είναι για την ΠΟΙΟΤΗΤΑ που χρόνο με τον χρόνο γίνετε χειρότερη. Το βλέπω γιατί περνώ κάθε χρόνο και συγκρίνω. Ας πούμε η τελευταία τις Reebok ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΛΑ με μάμο ποιότητα. Ξέρετε εκείνη η κίτρινη με τις μαύρες κουκίδες. Η εκτος τις χρονιας που πήραμε το Ch.L.

Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει όμως και δεν ξέρω αν είναι η Adidas η ΟΛΟΙ άσχετου μάρκας είναι ότι η φανέλες που μας πασάρουν δεν έχουν καμια σχέση με τις φανέλες τον ποδοσφαιριστών όπως πολλοί νομίζουν. Είναι κάτι σαν να λέμε OFFICIAL COPIES. Και μιλάω ακόμη και για την butik κάτω από το KOP.
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 22:21

Ο Θεός μας θέλει στο Ch.L. ρε γαμώτο...

Και η City αλλα κύριος οι Spurs που είναι και στο Ch.L. ταλαντιζονται καθημερινά από τραυματισμού. Τελευταίο θύμα ο Χάτον που θα μείνει εκτος από τα πλανα του Redkanpp 1 μηνα.

King
Woodgate
Kaboul
Galas
Haton
εκτος για τον Rednkapp που ξεκίνησε την χρονια με 6 κεντρικούς αμυντικούς και τώρα έχει 2 με μονο τους Dawson και basongue ετοιμοπόλεμους.
Back to top Go down
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 23:24

Αχα.Και με ποιον παιζει η τοτεναμ?

Η αληθεια ειναι οτι οι φανελες της adidas ειναι πολυ συνιθισμενες....Αν και το αθλητικο υλικο της ειναι πολυ καλο.
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty1/4/2011, 23:42

Εκτος με την τελευταία μεν Wigan που αν χάσει το παιχνίδι όμως τότε θα μιλάμε για ταφόπλακα. Είναι τόσο μικρή η διαφορα από στην ουρα που όλοι που pan για φούντο πρέπει να καθαρίζουν τουλάχιστον τα εντός αν θέλουν να μείνουν στην Premier. Το ίδιο ισχύει βεβαια και για τους δικούς μας αντιπαλους σήμερα.
Back to top Go down
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 00:48

Σιγα την γουιγκαν!Και με reserves να παιζει....θα νικησει σιγουρα.Εμεις πρεπει να κοιταμε να περνουμε ολα τα παιχνιδια που ειναι ευκολα[οπως τωρα] γιατι μ"αυτα θα ανεβουμε οχι με τα ντερμπι.
Back to top Go down
????????
Guest
avatar



NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 01:07

Λοιπόν... Δείτε πρόγραμμα παλούκι για τους Spurs τις Tottenham.

02 A Wigan Athletic
05 A Real Madrid
09 H Stoke City
13 H Real Madrid
20 H Arsenal
23 H West Brom
30 A Chelsea

07 H Blackpool
10 A Man City
15 A Liverpool
22 H Birmingham

Ελπίζω να μην καθαρίσει η Real το παιχνίδι στην Ισπανία οποτε να παίξουν όλα για όλα στο δεύτερο εντός.
Έχουν Και Chelsea και Arsenal τον απρίλη. Μέσα Arsenal έξω Chelsea.

Μάιος μηνας είναι τα ίδια σκατά αφού έχουν ΚΑΙ city Και εμάς προτελευταία αγωνιστική στο Anfield!

Από την άλλη η City έχει μεν ποιο εύκολο πρόγραμμα αλλα έχει derby με scums κύπελλο Spurs και Liverpool. Τα δυο μέσα όμως.
Δύσκολα τα πράγματα εκεί όμως με την αστάθεια sous ΕΛΠΙΖΩ...

03 H Sunderland
11 A Liverpool
25 A Blackburn Rovers
01 H West Ham United

07 A Everton
10 H Spurs
14 H Stoke City
22 A Bolton Wanderers

Σε περίπτωση που περάσουν τελικό οι citysens τότε έχουν ακόμη ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι.
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 01:23

Anfield wrote:
Δεν έχεις και άδικο εδώ που τα λέμε. Αλλα έλα εγώ που είμαι adidas fan Smile
Η τρίτη εμφάνιση η φετινή είναι λίγο xtrem από χρώμα όντως.
Η δεύτερη όμως είναι μια προσπάθεια να κάνουμε μια φανέλα retro που απέτυχε κατά τα αλλα...
Το ίδιο πιστεύω να γίνει και με την νέα φανέλα.
Αλλα η photos είναι πολύ μακριά από την πραγματικότητα. Η εκτος έδρας η φετινή παράδειγμα με τρέλανε όταν την είδα αλλα όταν την eida "live" δεν μου έκανε εντύπωση.
Ελπίζω σε περίπτωση που είναι η κιτριnι του χρόνου (που ανέβασα κάπου εδώ) να είναι καλύτερη.

Το χειρότερο όμως που δεν είπες Romyle είναι για την ΠΟΙΟΤΗΤΑ που χρόνο με τον χρόνο γίνετε χειρότερη. Το βλέπω γιατί περνώ κάθε χρόνο και συγκρίνω. Ας πούμε η τελευταία τις Reebok ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΛΑ με μάμο ποιότητα. Ξέρετε εκείνη η κίτρινη με τις μαύρες κουκίδες. Η εκτος τις χρονιας που πήραμε το Ch.L.

Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει όμως και δεν ξέρω αν είναι η Adidas η ΟΛΟΙ άσχετου μάρκας είναι ότι η φανέλες που μας πασάρουν δεν έχουν καμια σχέση με τις φανέλες τον ποδοσφαιριστών όπως πολλοί νομίζουν. Είναι κάτι σαν να λέμε OFFICIAL COPIES. Και μιλάω ακόμη και για την butik κάτω από το KOP.

Ποιός είπε ότι ακόμα και της ΕΠΙΣΗΜΗΣ μπουτίκ οι φανέλες, έχουν ΣΧΕΣΗ με αυτές που φορούν οι παίκτες;;;;
Εγώ έχω μια του ΜΠΑΣΙΝΑ (κανονική, από το παιχνίδι με Πορτογαλία - την πρεμιέρα του 2004) και ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ εγώ πριν το Euro2004 μια ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ "ΙΔΙΑ" φανέλα της Εθνικής. Ε, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ! Και η ποιότητα υφάσματος... και ο τόνος του χρώματος... και το γεγονός ότι ΛΕΙΠΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΦΟΔΡΕΣ για τον ιδρώτα (που έχουν εκείνες των ποδοσφαιριστών!), ακόμα ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ/ΓΡΑΜΜΑΤΑ/ΛΟΓΟΤΥΠΑ, είναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ σε μέγεθος απ' των παικτών!!! Και μάλιστα, ειδικά όσο αφορά την Premiership, υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΟ GUIDE της FA/EPL, που σου δείχνει ακόμα και με ΕΚΑΤΟΣΤΑ πόσο διαφορετικά είναι αυτά που λέω!

(Το διαπίστωσα επίσης, εδώ στην Αθήνα το 2007, που φορούσα την 2007 φανέλα - με τον γιακά, θυμάστε - και η φίλη μου που πήγαμε στο "Πεντελικόν" κατάφερε και ΒΡΗΚΕ τον Αλόνσο και του μίλησε και του πήρε αυτόγραφο... και της έδωσε την ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΦΑΝΕΛΑ, που όταν την σύγκρινα με τη δική μου που φορούσα ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ήταν... "περίπου ίδιες"... αλλά επί της ουσίας ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!)

Για μένα, από σχέδια μόνο... η Puma... η Admiral... και η Nike (λιγότερο) έχουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΧΕΔΙΑ από την Adidas - που ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ "φαν", παρεπιπτόντως!!! Τις φόρμες μου (για το σπίτι), τα αθλητικά μου παπούτσια κτλ., είναι ΟΛΑ Adidas!!! Αλλά, να λέμε και τα πράγματα με τ' όνομά τους... Από ΣΧΕΔΙΟ/DESIGN, ΥΣΤΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η Adidas!

Σε γενικές γραμμές και σε σχέση ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΥΦΑΣΜΑΤΟΣ... ΑΙΣΘΗΣΗΣ ΠΑΝΩ στο κορμί... και ΣΧΕΔΙΩΝ/ΧΡΩΜΑΤΩΝ, για μένα η ΚΟΡΥΦΑΙΑ εταιρεία... ήταν, είναι και παραμένει... η UMBRO!!! Γι' αυτό και ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!) και η Εθν. Αγγλίας πίσω στην UMBRO και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ... έβγαλε μια φανέλα (εντός & εκτός) που απλά... Γ*ΜΑΕΙ!
(Οι φανέλες της Εθν. Αγγλίας του περασμένου Μουντιάλ - που ακόμα αυτές φορά και τώρα - είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!! Έχουν ΤΕΛΕΙΑ αίσθηση πάνω στο κορμί σου, είναι καταπληκτική η "γραμμή" τους - π.χ. η LARGE δεν είναι ούτε πάνφαρδια, ούτε θεόστενη, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ είναι μια π.χ. LARGE "polo" που φοράς για να βγεις έξω..., ενώ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΤΤΕΣ Μ*ΛΑΚΙΕΣ/γραμμές/σχεδιάκια κτλ., είναι ΜΟΝΟΧΡΩΜΕΣ με ένα ΤΕΛΕΙΟ ΛΕΥΚΟ για την εντός έδρας κι ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΟΚΚΙΝΟ "ΡΟΥΜΠΙΝΙ" - σαν τις ΠΑΛΙΕΣ Γ*ΜΑΤΕΣ της Λίβερπουλ - και τέλος... έχει ΑΝΑΓΛΥΦΑ ΚΕΝΤΗΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, το έμβλημα της ομάδας, το σήμα της UMBRO, τα πάντα!!! Και όχι ΑΠΟ ΠΑΝΩ καντημένα, αλλά ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΛΕΞΗ!!!... Ακόμα κι αν ΔΕΝ υποστηρίζετε την Εθν. Αγγλίας, ΑΞΙΖΕΙ - πριν αποσυρθεί, του χρόνου - να αποκτήσετε ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ... και την λευκή... και την κόκκινη!)
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 01:35

Μπορεις να γραφεις πιο λιγα για να τα διαβαζω πιο γρηγορα? Razz Razz Razz
Εγω την εθνικη αγγλιας την μισω.Μονο ο Τζεραρντ μου αρεσει...
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 01:39

Όσο αφορά την... 4η θέση (Τσάμπιονς Λιγκ) ή την 5η (Γιουρόπα)... μην τρέφετε "αυταπάτες" ότι ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΟ πρόγραμμα και ότι "η μοίρα δουλεύει" για μας!!!
ΕΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΑ (ΜΑ ΟΛΑ!) τα παιχνίδια κι αν κάνουμε 1-2 "γκέλες"..., "ΠΑΠΑΛΑ", ξεχάστε την θέση της Ευρώπης του χρόνου!!!
Και στην Αγγλία, δυστυχώς (ή μάλλον ΕΥΤΥΧΩΣ, για μένα!!!!!), δεν είναι το πρωτάθλημα "Primera Division", να 'σαι 99.9% σίγουρος ότι θα κερδίσουν οι 3 πρώτες καλές ομάδες! Στην Αγγλία, μπορεί η Τσέλσκι να ρίξει 4 "μπαλάκια" στην Άρσεναλ στην αγωνιστική και μετά, να πάει να παίξει παιχνίδι Κυπέλλου με την... Σάντγουελ του Ανατ. Λονδίνου (3ης Εθν.!) και να ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ!!!... Δεν υπάρχουν "σιγουράκια" στην Αγγλία!

Έχει "ΜΑΛΙΑΣΕΙ" η γλώσσα μου να σας λέω να ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΩΣ "ΕΛΛΗΝ" ΟΠΑΔΟΙ (που ασχολούνται ΚΥΡΙΩΣ με στατιστικά, προβλέψεις, "παράγκες" κτλ.!) και να αρχίσετε ΚΑΠΟΤΕ να βλέπετε και να σκέπτεστε ως ΑΓΓΛΟΙ οπαδοί - μπας και ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ να χαίρεστε το αγγλικό ποδόσφαιρο!!!... Χάνετε χρόνο και φαιά ουσία, στο να ασχολήστε με πράγματα που ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΟΥΔΕΙΣ στην Αγγλία, πλην (μάλλον) των μάνατζερς και προπονητών!
Διότι, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ "ΡΕΥΣΤΑ" στο αγγλικό πρωτάθλημα!
Μπορεί (αν και δεν το βλέπω, με την παράγκα του "Τσιχλάκια") να κάνει 1-2 "γκέλες" η ΜανΓιου και ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΣ να κάνει σερί "βαρβάτα" αποτελέσματα η Άρσεναλ (πάλι "χλωμό" το βλέπω, με τους "Λούζερς" της Αγγλίας!) και τελικά... να πάρει τον τίτλο η Άρσεναλ!!! ΘΥΜΑΣΤΕ ΥΠΟΘΕΤΩ την τελευταία ΦΟΒΕΡΗ χρονιά που κάναμε (το 2008-09), με τον Στήβυ Τζι να βγαίνει ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ του πρωταθλήματος (και τα Μ**ΝΙΑ οι δημοσιογράφοι έδωσαν τον τίτλο στον... Γκιγκς γιατί θα... ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ την καριέρα του - αλλά ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΖΕΙ!!!), που 'χε βγει ο Στήβυ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ στις ασίστ αλλά και ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ με επάνω από 30 γκολ σ' όλες τις διοργανώσεις... που ήμασταν ΕΠΤΑ ή ΕΝΝΙΑ ΠΟΝΤΟΥΣ μπροστά απ' την ΜανΓιου... και ο ΑΡΧΙ-Μ*ΛΑΚΑΣ ο Μπενίτεθ "κατόρθωσε" και έκανε ΣΕΡΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ και ΜΙΑ ΗΤΤΑ (αν θυμάμαι καλά) και τελικά... ο "Τσιχλάκιας" του "ΕΦΑΓΕ" τον τίτλο μέσα απ' τα χέρια του με ΕΝΑΝ ΒΑΘΜΟ!!!...

Κι εσείς... κάθεστε και κάνετε... άλγεβρα και... τριγωνομετρία... (λολ!), για το ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ έχει η μια ομάδα και τι η άλλη και τι συνδιασμοί θα γίνουν... ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ τελικά στην Ευρώπη!!!... Όπως έλεγε κι ο Σάνκλυ (που τελικά ΑΜΦΙΒΑΛΩ εάν έχετε ψάξει να διαβάσετε για τον Μπιλ και να ΑΦΟΜΟΙΩΣΕΤΕ ό,τι είχε πει!),... "ποτέ μου δεν κοιτάζω τι κάνουν οι άλλες οι ομάδες, ούτε σε ποια θέση βρίσκονται. Μ' ενδιαφέρει ΕΜΕΙΣ πάντα να φέρνουμε καλά αποτελέσματα και απλά, στην τελευταία αγωνιστική, ρωτώ τους συνεργάτες μου εάν τελικά κερδίσαμε τον τίτλο!"

Κατανοητόν;


Last edited by Romilos*lupus*Fronimides on 2/4/2011, 01:43; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 01:42

Suarez-Carroll wrote:
Μπορεις να γραφεις πιο λιγα για να τα διαβαζω πιο γρηγορα? Razz Razz Razz
Εγω την εθνικη αγγλιας την μισω.Μονο ο Τζεραρντ μου αρεσει...

Γιατί την μισείς; Λόγο παιχνιδιού... ή λόγο... "ΕΘΝΟΥΣ" (Ηνωμένο Βασίλειο);;; Διότι, εγώ ΠΟΤΕ ΜΟΥ δεν έχω "συνδιάσει" ένα ΕΘΝΟΣ με το... "τόπι"!!! Το ένα είναι έθνος (με τα υπέρ και τα κατά του που μπορεί να ΜΙΣΕΙΣ, το άλλο είναι... ΑΘΛΗΜΑ!!!)...

Κι εγώ ΜΙΣΩ τους... Αμερικανούς... Ισπανούς... Γερμανούς... Εβραίους... Ιταλούς... κι όλους τους ΣΛΑΒΟΦΩΝΟΥΣ λαούς, αλλά ΤΙ ΣΧΕΣΗ έχει αυτό... με το εάν παίζουν καλή μπάλα... ή εάν (στη περίπτωσή μας) έχουν ΟΜΟΡΦΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ/ΦΑΝΕΛΑ η εθνική ομάδα τους;;;;;;;

Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
Suarez-Carroll
Liverpool Loyal "Subject"
Liverpool Loyal
Suarez-Carroll


Αριθμός μηνυμάτων : 400
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-05
Τόπος : Χαλανδρι

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 02:11

H αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανεναν ιδιαιτερο λογο....
Οντως την μισω ειναι υπερβολικο,αλλα μου ειναι αδιαφορη.
Μη μου πεις παντως πως δεν μισεις την τουρκικη ομαδα ποδοσφαιρου!
Back to top Go down
Romilos*lupus*Fronimides
Administrator
Administrator
Romilos*lupus*Fronimides


Αριθμός μηνυμάτων : 559
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-01-03
Ηλικία : 53
Τόπος : City of Athenians

NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty
PostSubject: Re: NewsNow. Ta nea genikos.   NewsNow. Ta nea genikos. - Page 7 Empty2/4/2011, 02:59

Suarez-Carroll wrote:
H αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανεναν ιδιαιτερο λογο....
Οντως την μισω ειναι υπερβολικο,αλλα μου ειναι αδιαφορη.
Μη μου πεις παντως πως δεν μισεις την τουρκικη ομαδα ποδοσφαιρου!

Ίσα-ίσα, που την ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΠΑΝΤΑ στο Μουντιάλ!!!!!!!
Γιατί να την... ΜΙΣΩ;;; Διότι έτυχε το έθνος των Τούρκων με το έθνος των ΡΩΜΙΩΝ ή "νεο-Ελλήνων" αν θες, να 'χουν διαμάχες από το 1453 έως την σήμερον;
ΤΙ ΣΧΕΣΗ έχει η διαμάχη των δύο αυτών εθνών (βασικά, των ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ αυτών των δύο εθνών), με το... ποδόσφαιρο;;;;

Καταρχάς, έχω τοποθετηθεί πολλάκις, δεν "μου λέει" κάτι το "νεο-Ελληνικόν" κράτος/έθνος. Για μένα, ΔΥΣΤΥΧΩΣ (!!!!!!), το ΕΛΛΗΝΙΚΟ έθνος έχει πάψει να υφίσταται σιγά-σιγά μετά την κατάκτηση ΟΛΩΝ των ελληνικών εδαφών (σε Ελλαδικό χώρο και σε αποικίες) από τους ΡΩΜΑΙΟΥΣ και μετά την ΑΦΟΜΟΙΩΣΗ ΜΑΣ από αυτούς (τους Ρωμαίους). Ήταν πάγια τακτική των Ρωμαίων, όταν κατακτούσαν ένα έθνος, να ΜΗ το άφηναν ομογεννές (εκτός των ΑΙΓΥΠΤΙΩΝ που τους ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΓΚΗ για τα σιτάρι!!!!!) και να αφομοίωναν το εκάστοτε έθνος και να το έκαναν ΡΩΜΑΪΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑ με ΡΩΜΑΙΟΥΣ (πια) ΠΟΛΙΤΕΣ!!!... Γι' αυτό και ΔΕΝ δέχομαι ως "ελληνική" την Βυζαντινή Αυτοκρατορία, διότι ήταν ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΡΩΜΑΪΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ και μετά μετονομάστηκε σε "Βυζαντινή", λόγο της ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΟ που ήταν στο άκρο της Ανατ. Θράκης, στο ευρωπαϊκό κομμάτι της Κωνσταντινουπόλεως...
(Το ότι ομιλούσαν κι έγραφαν ΕΛΛΗΝΙΚΑ... δεν λέει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ - μεσαία & ανώτερη τάξη - μιλούσαν ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!! Λατινικά μιλούσαν ΜΟΝΟ οι φτωχοί πλήβιοι & λεγεωνάριοι... Εδώ και οι ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΟΙ, ο ΙΔΙΟΣ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ, μιλούσαν ελληνικά!!!... Ήταν "Έλληνες";... Επειδή μιλούμε τώρα "φαρσί" ΑΓΓΛΙΚΑ, είμαστε... ΆγγλοιWink
Για να ΜΗ ΠΙΑΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ την περίοδο της Τουρκοκρατίας και την Επανάσταση μετά, που ΟΣΟ ΕΚΕΙΝΟΙ ΗΤΑΝ (κι ένιωθαν!) "Έλληνες" (ο Αδαμάντιος Κορραής ΤΟΥΣ "ΕΜΠΟΤΙΣΕ" με τον όρο, όνομα και την ιστορία, για να την "αφομοιώσουν" και να νιώσουν Έλληνες!), άλλο τόσο εγώ νιώθω... Γότθος!!! "ΡΩΜΙΟΙ" ΕΛΕΓΑΝ ότι ήταν, όχι "ΕΛΛΗΝΕΣ"! Μετά, μέσα στην λέλαπα της Επανάστασης, "εμφανίστηκε" ο όρος "Ελλάς-Έλληνες"!

Τώρα, όσο αφορά τους Τούρκους, μου 'ναι παντελώς αδιάφοροι, διότι είναι ένα ΜΟΓΓΟΛΙΚΟ ΦΥΛΟ που εξορίστηκε απ' τον Τζέγκινς Χαν και προχωρώντας προς τα δυτικά, έκανε μια "παράκαμψη" νότια και... βρέθηκε στην Αραβία, εξού και ο ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΜΟΣ των Οθωμανών - ήταν ΠΑΓΑΝΙΣΤΕΣ/ΕΙΔΟΛΟΛΑΤΡΕΣ (ως Μογγόλοι) και επιρρεάστηκαν από τους Άραβες.
(Εάν η ΜΟΙΡΑ είχε κάνει να βρεθούν ΕΝΤΕΛΩΣ δυτικά... θα 'χαν βρει τους ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ και πιθανότατα θα 'χαν γίνει ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ κι αυτοί!)...
Όσο αφορά το ΤΙ "ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ" οι Τούρκοι, προφανώς και μας έχουν κάνει πολλά - αφού ήταν ΚΑΤΑΚΤΗΤΕΣ και εμείς ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΙ!
Το θέμα είναι ότι ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ - ΚΑΙ στην αρχαιότητα αλλά ΚΑΙ ΟΤΑΝ "ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ", π.χ. το 1920 στην Μικρασία! - κάναμε εξίσου παρόμοια ακραία πράγματα, γιατί απλούστατα... όχι ότι τους το "ανταποδώσαμε", απλά... ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΤΑΚΤΗΤΕΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ!!!
ΚΑΘΕ κατακτητής, πράτει ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ, ασχέτου φυλής, εθνότητας, προϊστορίας κτλ.

Και τέλος... έχω γνωρίσει ΕΝΑ ΣΟΡΟ "μάλαμα" ανθρώπους απ' τους "γείτονες". Και επίσης, έχω γνωρίσει ΕΝΑ ΣΟΡΟ Μ**ΝΟΠΑΝΑ απ' τους "εδώ", τους "δικούς" μας!

Αλλά στην τελική, όπως προείπα... ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΘΛΗΜΑ... με την διαμάχη κάποιων λαών;;;

Εγώ, όπως έγραψα,... Αμερικανούς/Γερμανούς/Ισπανούς/Ιταλούς/Εβραίους, τους ΜΙΣΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! Όμως... τους Γερμανούς τους ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ στο ποδόσφαιρο (μ' αρέσει το γερμανικό ποδόσφαιρο, όσο και το ολλανδικό επίσης), τους Αμερικανούς τους ΣΕΒΟΜΑΙ στο ποδόσφαιρο γιατί ΣΟΒΑΡΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ, τους Ισπανούς τους παραδέχομαι ως μεγάλη δύναμη στο ποδόσφαιρο... αλλά τους Ιταλούς όμως τους ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΚΑΙ στο ποδόσφαιρο! (Καλά, οι Εβραίοι είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ στο ποδόσφαιρο! Για μπάσκετ όμως, άλλη ιστορία - εκεί είναι πολύ καλοί).
Back to top Go down
http://www.lupus-creations.gr
 
NewsNow. Ta nea genikos.
Back to top 
Page 7 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Liverpool Greece Supporters :: Νέα Της Ομαδας, απο εσας για εμας! :: Νέα-
Jump to: